ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 02.02.2020

p1010767

Minął kolejny rok pracy Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, Rzecznika Dyscyplinarnego. Zarząd spotkał się w 2019 roku na 11 posiedzeniach. W zebraniach Zarządu uczestniczyli przedstawiciele Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego i Rzecznik Dyscyplinarny. W ten sposób wszyscy na bieżąco byli informowani o poczynaniach Zarządu oraz o realizacji zadań w 2019 roku.

Tematyka posiedzeń Zarządu Koła dotyczyła następujących zagadnień:

- organizacji pracy Zarządu w przygotowaniu i przeprowadzeniu zaplanowanych zawodów wędkarskich

- rozstrzygnięcie ofert handlowych na zakup sprzętu dla naszego Koła laptop firmy DELL

- przedstawiono i omówiono wpływające pisma z Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu.

- wytypowanie kandydatów do odznaczeń za wkład pracy w funkcjonowanie Koła

- organizacja kontroli i utrzymanie czystości nad wodami, które są pod opieką naszego Koła.

W zakresie działalności rekreacyjno – sportowej Zarząd Koła realizował na bieżąco zaplanowane zawody:

- zawody zaliczane do klasyfikacji Wędkarz Roku

Otwarcie Sezonu, Mistrza Koła, Zawody o Puchar Prezesa, Zakończenie Sezonu
i Największą Rybę

- zawody dla dzieci i młodzieży

Dzień Dziecka z wędką. Z wielkim szacunkiem kieruje słowa podziękowania dla sponsorów: PZW Okręg Poznań, Pań Teresy Walczak i Agnieszki Mierzwy, Panowie Wojtek i Łukasz ze sklepu E-Rybka, Pań Agnieszki Rakowskiej i Marzeny Jaworskiej z firmy GRANIT-GARDEN, Panu Przemysławowi Antkowiak oraz sklepów nie związanych z wędkarstwem, które również przygotowały nagrody dla naszych najmłodszych wędkarzy – Marzena Kotus firma PARTNER i sklep ROWEROMANIA, hurtownia spożywcza Mateusza Nadolnego.

Dziękujemy za wspieranie działań i umacnianie pozytywnego wizerunku PZW oraz za wspieranie sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży.

- Zawody Towarzyskie zawsze sprawiają dużo radości. Organizujemy między innymi:

zawody nocne, zawody dla uczestników czynów społecznych (łowisko Głuchowo), zawody dla Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, zawody z okazji Rocznicy Święta Niepodległości, Mikołajkowe Sandacze, zawody Szamotulskie Wędkowanie na zbiorniku Kłosowice. Niespodziewane wyniki i nowi zwycięscy w/w zawodów to dla nas zawsze duża niespodzianka.

- Turniej Spinningowy

rozegrany w dwóch turach Zalew Radzyny i Rzeka Warta Obrzycko, okazał się miłą rozgrywką wśród wędkarzy spinningujących i został wprowadzony do kalendarza zawodów na rok 2020.

Wszystkie w/w imprezy mogły odbyć się dzięki dobrej gospodarce finansowej Koła oraz dotacji ze Starostwa Powiatowego w kwocie 2.000,00zł

W imieniu wszystkich wędkarzy chciałbym podziękować Pani Staroście za finansowe wsparcie naszego Koła.

Młodzież naszego Koła pod opieką Vice Prezesa do spraw Sportu i Młodzieży, trenera Przemysława Antkowiaka uczestniczyła w szkoleniach teoretycznych i praktycznych. Dzięki temu wyniki naszych młodych adeptów niejednokrotnie były wyższe od starszych kolegów. Młodzież brała czynny udział w zawodach naszego Koła.

Nasze Koło było organizatorem również takich imprez jak:

- XXI Samorządowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Szamotulskiego Pani Beaty Hanyżak dla samorządowców i jednostek współpracujących ze Starostwem Powiatowym (na jez. Głuchowo).

- Zawody dla strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Szamotulskiego (na jez. Głuchowo).

Wędkarze naszego Koła brali czynny udział w czynach społecznych na Zalewie Radzyny wzdłuż linii brzegowej od strony Myszkowa i Przyborówka, w Chojnie na jeziorach Chojeńskie, Radziszewskie, Głuchowiec także rzeka Warta nie została bez opieki w okolicy miejscowości Ruks i Jaryszewo sprzątaliśmy brzeg rzeki w sumie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci 240litrowych. W czerwcu sprzątaliśmy śnięte ryby przy dużej tamie na Zalewie Radzyny.

Trudno nie zauważyć, że ilość zebranych śmieci z roku na rok jest mniejsza, co bardzo dobrze świadczy o naszych wędkarzach i osobach przebywających w okolicy zbiorników. Proszę jednak nadal zwracać na to uwagę!

Zarybienie jezior będących pod naszą opieką odbyło się zgodnie z planem Okręgu PZW

w Poznaniu. Wykaz jezior i ilości zarybień w poszczególne gatunki ryb dostępny jest na stronie internetowej Zarządu Okręgu PZW Poznań.

Lista wyróżnionych i odznaczonych wędkarzy Koła nr125 PZW Szamotuły – Miasto.

Wyróżnienie tytułem Wędkarz Roku 2019

1. Szulc Jan – kategoria Oldboy

2. Namerła Wiesław – kategoria Senior

3. Magdziarz Małgorzata – kategoria Młodzież

Medal ,, Za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”

1. Michalak Leszek

2. Szulc Jan

3. Stachowiak Tomasz

4. Stachowiak Sławomir

5. Tomaszak Stanisław

Odznaka ,, Złota odznaka PZW z Wieńcami za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego

1. Hatka Zenon

Odznaka ,,Brązowa odznaka PZW za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego”

1. Antkowiak Przemysław

Comments are closed.

Pogoda
Licznik odwiedzin

Online: 0

Dzisiaj: 6

Najczęściej oglądane:

UWAGA WĘDKARZE !!!!